niedziela, 8 maja 2011

Skończyły się przymrozki/ mam nadzieję / więc chciałam wystawić moje ostatnie zdobycze na dwór.Zakupiłam w Castoramie doniczki,o dziwo udało mi się kupić o ładnym odcieniu i nie drogo /większe ok 10 zł,mniejsze 6 zł/ Włąsciwie to odcieniem donic jestem ZACHWYCONA,nie ma co ukrywać :)

A to ma być moja duma,czy będzie nie wiem :) Fuksja ma zdobić wejćie do domu,są tam dwie stojące i trzy roślinki wiszące.Nie ma jeszcze kwiatów,więc czekam z niecierpliwością.

A to już sobotnie zakupy,byliśmy z Robertem na targu,jak ja lubię te nasze wspólne wypady na targ,zakupiłam piękną fuksję wiszącą już z kwiatami,piękne dwie hosty / cudne są / smagliczki na skalniak i ....no właśnie,zapomniałam co zakupiłam / roślina po lewo z bordowymi liśćmi/ przez to nie wiedziałam na jakie stanowisko ją posadzić,dramat się rozgrywał,szukałam po książkach,necie,Kaśka tez została obarczona rozpoznaniem.Wg niej to piwonia,wg mnie - nie.
Ktokolwiek wie co to za roślinka,proszę o podpowiedź :))

fuksja :)

hosty :
smagliczka :

i nieznajoma :
A to już widok z okna w kuchni,gdzie przeniosłam bratki na bardziej słoneczne miejsce a begonie do cienia.

Wczoraj wieczorem doznałam tez szoku,sadząc różne nasiona jeszcze w warzywniaku zobaczyłam takie cudeńka :))

4 komentarze:

 1. Miałam okazję zobaczyc dzis właśnie te cudeńka i "ogródek warzywny",który również wzbudził moje uznanie.Odnośnie,tej jak to określiłaś"nieznajomej",naszym zdaniem jest to piwonia,czyli Kasia ma tu rację(mamy takie samo zdanie)ps.na zdjęciu wygląda nieco inaczej,ale na żywo jestem przekonana,że to piwonia właśnie,pa!;))

  OdpowiedzUsuń
 2. no zaczyanam być skłonna ku temu,że to piwonia,po tym jak przecztałam w necie o mrówkach,które spijają z roślinki słodki nektar.Właśnie się zastanawiałam dlaczego mrówki mi ją tak obsiadły :)obsiadły ,bo to piwonia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o matko! rzodkiewki! mogłabym jeść takie z piaskiem!
  kwiaty śliczne! doniczki fajne,bo są proste i nie rzucają się w oczy,to kwiaty mają być na pierwszym miejscu:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale masz tych kwiatków ;)

  OdpowiedzUsuń